شما اینجا هستید: Homeفرهیختگان

مروری بر زندگینامه و آثار یورگن هابرماس

گرد آوری و تدوین : مریم بدخش

ادامه مطلب...

جان مرشایمر (John Mearsheimer)

جان مرشایمر(John Mearsheimer) در 14 دسامبر سال  ۱۹۴۷ میلادی یعنی در دهه اول دوران جنگ سرد،در بروکلین از قدیمی‌ترین و پرجمعیت‌ترین بخش‌های شهر نیویورک، که چهارمین منطقه پر جمعیت ایالات متحده آمریکا هم هست، متولد شد.

ادامه مطلب...

دکتر احمد نقیب‌زاده

دکتر احمد نقیب‌زاده استادتمام دانشگاه در رشته علوم سیاسی و روابط بین‌الملل، در سال 1332 در شهربابک، شهری از استان کرمان، پهناورترین استان ایران، متولد شده است.

ادامه مطلب...

جوزف نای (Joseph Nye)

جوزف نای دانشمند علوم سیاسی و روابط بین‌الملل و اهل ایالات متحده آمریکا است. وی در دانشگاه‌های پرینستون، آکسفورد و هاروارد تحصیلات خود را انجام داده است و استاد علوم سياسي دانشگاه هاروارد بوده است.

ادامه مطلب...

کنت نیل والتز ( Kenneth Neal Waltz)

کنت والتز
kenneth waltz


کنت نیل والتز از مشهورترین نظریه‌پردازان حوزه روابط بین الملل در سال ۱۹۲۴ در میشیگان متولد شد و در سال 2013 درگذشت. وی پروفسور بازنشسته دانشگاه برکلی و همچنین معاون پژوهشی دانشگاه کلمبیا بوده است.

ادامه مطلب...

کنت والتز

گردآوری و تدوین: هدی مرادی

ادامه مطلب...

جرج فراست کنان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب...

الکساندر ونت (Alexander Wendt)

 

 

 

 

 

 

 


الکساندر ونت (Alexander Wendt) دانشمند علوم سیاسی و روابط بین‌الملل در سال 1958 در شهر ماینز آلمان که در آن زمان در آلمان غربی قرار داشت دیده به جهان گشود. وی استاد امنیت بین‌الملل در دانشگاه ایالتی اوهایو است.

ادامه مطلب...

دکتر عبدالعلی قوام

دكتر عبدالعلي قوام
دكتر عبدالعلي قوام

دكتر عبدالعلي قوام متولد 1324 در تهران  متولد شد. این استاد علوم سیاسی و روابط بین الملل، پس از اتمام تحصيلات ابتدايي و متوسطه تحصيلات دانشگاهی خود را در مقطع رشته كارشناسي علوم سياسي در دانشگاه شهيد بهشتي (ملي سابق) آغاز و در سال 1347 به پايان رساند. وی براي تكميل معلومات دانشگاهي ابتدا به آمريكا و بعد به انگلستان عزيمت كرد و موفق به اخذ مدرك دكتراي علوم سياسي- دانشگاه ابردين، انگلستان، در سال 1980میلادی شد.

ادامه مطلب...

دکتر عبدالرضا هوشنگ مهدوی

دکتر عبدالرضا هوشنگ مهدوی در سال 1309 در تهران متولد شد. به دلیل حساسیت زیادی که در مورد انتخاب نام های مذهبی در دوران رضاشاه وجود داشت خانواده ایشان که نام عبدالرضا را برای او انتخاب کرده بودند نام هوشنگ را هم به آن اضافه تا حساسیتی ایجاد نکند. نام و نام خانوادگی ایشان همواره باعث شده که به چندین شکل مختلف از ایشان نام برده شود.

ادامه مطلب...