شما اینجا هستید: Homeگزارش

سلسله مباحث آینده پژوهی( قسمت دوم)

اندیشکده مجازی سیمرغ باریخ: گروه پویش و پردازش سیاسی

گرد آوری: فاطمه سنایی

ادامه مطلب...

گزارش نقد و بررسی "کتاب میان منطقه گرایی و روابط بین الملل"

 

انجمن علوم سیاسی ایران نشستی با موضوع "نقد و بررسی کتاب میان منطقه گرایی و روابط بین الملل" برگزار کرد.در این نشست دکتر الهه کولایی مترجم کتاب و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، دکتر طاهره ابراهیمی فر عضو هیئت علمی دانشگاه تهران مرکز، دکتر بهاره سازمند عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و جناب آقای نبی الله ابراهیمی عضوهیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس از سخنرانان این نشست بودند.

ادامه مطلب...

گزارش سخنان گری لوییس در همایش "روز جهانی مقابله با بیابان زایی"

مراسمی تحت عنوان "امنیت غذایی در گرو حفظ خاک سالم" به مناسبت روز جهانی مقابله با بیابان زایی با حضور گری لوییس، هماهنگ کننده ارشد سازمان ملل در ایران و دیگر مهمانان داخلی و خارجی در سازمان جنگل‌ها و مراتع برگزار شد.

ادامه مطلب...

گزارش نشست "روش‌شناسی فوکو و مطالعات ایران"

میزگرد «روش‌شناسی فوکو و مطالعات ایران» به همت انجمن علمی دانشجویی علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس و با همکاری انجمن علوم سیاسی ایران با حضور دکتر عباس منوچهری، دکتر علی صادقی و دکتر علی اردستانی در محل انجمن علوم سیاسی ایران برگزار شد.

ادامه مطلب...

گزارش نشست بررسی روابط استراتژیک ایران و ترکیه

نشست روابط استراتژیک ایران و ترکیه در پرتو تحولات منطقه‌ای توسط پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه و انجمن علوم سیاسی ایران با همکاری مرکز مطالعات استراتژیک خاورمیانه در محل این پژوهشکده با حضور دانشجویان، اساتید دانشگاه و کارشناسان حوزه روابط بین الملل عصر دوشنبه برگزار شد.

ادامه مطلب...

سلسله مباحث آینده پژوهی(قسمت اول)

اندیشکده مجازی سیمرغ باریخ: گروه پویش و پردازش سیاسی

گرد آوری : فاطمه سنایی

ادامه مطلب...

گزارش همایش "جامعه و پساتحریم"

همایش جامعه و پساتحریم به همت شورای سازمان‌های جامعه مدنی و با موضوع تاثیرات و تبعات توافقات و رفع تحریم‌ها و تاثیر آن بر جامعه ایران برگزار شد. در این همایش کمال اطهاری پژوهشگر و استاد دانشگاه، هادی خانیکی استاد دانشگاه، سعید لیلاز تحلیلگر اقتصادی و محمد بحرینیان رئیس کمیسیون اقتصاد کلان اتاق بازرگانی ایران به بیان نظرات و سخنرانی پرداختند.

ادامه مطلب...

گزارش کارگاه "روابط بین الملل" با حضور سفیر سوئیس و دکتر محمود سریع‌القلم

گزارشی که در ادامه به آن پرداخته خواهد شد، حاصل نشست علمی ای است که در دانشگاه شهید بهشتی به همت دانشکده علوم سیاسی و روابط بین المل، انجمن علمی علوم سیاسی و شخص دکتر محمود سریع القلم برگزار گردید.

ادامه مطلب...

گزارش کارگاه "نقش تئوری در پیشبرد پژوهش های علوم سیاسی و روابط بین الملل"

پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه کارگاهی آموزشی با موضوع "نقش نظریه در پیشبرد پژوهش­های علوم سیاسی و روابط بین الملل" برگزار کرد. در این کارگاه که پژوهشگران مقیم و مهمان پژوهشکده و تعدادی از دانشجویان مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد حضور داشتند، دکتر سید محمد کاظم سجادپور،رئیس انجمن علوم سیاسی ایران، به ایراد سخنرانی پرداخت.

ادامه مطلب...

گزارش همایش بررسی نسل‌کشی رواندا

 
انجمن ایرانی روابط بین الملل با مشارکت دفتر سازمان ملل همایشی با عنوان " زخم هاي التيام نيافته و تلاش براي رهايي از خشونت" به مناسبت نسل کشی رواندا با حضور حسین اميرعبداللهيان معاون عربي آفريقايي وزارت امور خارجه و گري لوييس نماينده سازمان ملل در ايران در مرکز همايش هاي بين المللي برج ميلاد تهران برگزار کرد.

ادامه مطلب...