شما اینجا هستید: Homeگزارش

با تجهیزات نظامی برتر روسیه آشنا شوید

روسیه با صرف هزینه سالیانه 70 میلیارد دلاری سومین بودجه دفاعی بزرگ دنیا محسوب می شود. ارتش این کشور شامل 845 هزار نیروی انسانی، 22550 تانک و 1399 هواپیمایی جنگنده است.

ادامه مطلب...

هم‌اندیشی جایگاه دیپلماسی علمی و دانشگاهی بعد از تحریم‌ها

به همت انجمن علوم سیاسی ایران در محل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی نشستی به منظور هم اندیشی تحت عنوان دیپلماسی علمی و رفع تحریمها برگزار گردید.

ادامه مطلب...

همایش تروریسم تکفیری داعش و تهدیدات علیه صلح

تروریسم تکفیری داعش و تهدیدات علیه صلح
تروریسم تکفیری داعش و تهدیدات علیه صلح

گزارش: رضا کدخدازاده

 همایشي به نام "تروریسم تکفیري داعش و تهدیدات علیه صلح" به مناسبت 21 سپتامبر 2014 ، روز جهانی صلح، به کوشش انجمن ایرانی روابط بین الملل در دفتر سازمان ملل متحد در تهران برگزار شد. گزارش کامل این نشست به شرح ذیل تقدیم می گردد:

ادامه مطلب...

اوضاع وخیم خاورمیانه در 2015 بدتر خواهد شدآن‌چه از سال آینده انتظار می‌رود این است که اوضاع کشورهای عربی از این هم بدتر شود، به ویژه که کشورهای بزرگ رویکرد یکسانی در برابر درگیری‌های مسلحانه‌ای که استقلال کشورها را تهدید می‌کنند، ندارند.

ادامه مطلب...

نقش میراث فرهنگی در اشاعه صلح بین‌المللیانجمن ایرانی روابط بین الملل با همکاری سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری همایشی به مناسبت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی با عنوان "نقش میراث فرهنگی در اشاعه صلح بین‌المللی" با حضور مدیران سازمان میراث فرهنگی و اساتید دانشگاه برگزار کرد.

ادامه مطلب...

گزارش نشست جایگاه منطقه ای و بین المللی ایران پس از گفتگوهای هسته ای ژنو

نشست جایگاه منطقه ای و بین المللی ایران پس از گفتگوهای هسته ای ژنو
نشست جایگاه منطقه ای و بین المللی ایران پس از گفتگوهای هسته ای ژنو

گزارش از: رضا کدخدازاده

انجمن علوم سیاسی ایران، روز دوشنبه 28 بهمن 1392 نشستی تحت عنوان "جایگاه منطقه ای و بین‌المللی ایران پس از گفتگوهای هسته ای ژنو" با حضور دکتر محمدکاظم سجاد پور، دکتر صادق زیبا کلام، دکتر کیهان برزگر و دکتر صادق کرمی در خانه ی اندیشمندان علوم انسانی برگزار کرد. مدیریت جلسه را دکتر مجتبی مقصودی ریاست انجمن علوم سیاسی ایران برعهده داشت.

ادامه مطلب...